اخبار

1399/9/8 شنبهرئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر:
يك واحد توليدي در شهرستان خرمدره بدليل جعل علامت استاندارد پلمپ شد
رییس اداره استاندارد شهرستان ابهر، اظهار کرد: یک واحد تولیدکننده لنت ترمز، در شهرستان خرمدره،که به دلیل تولید انبوه، بدون داشتن مجوز استاندارد و همچنین جعل علامت استاندارد بر روی بسته بندی محصولات فعالیت می کرد، پلمپ و خط تولیدی آن واحد توقیف شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان، امیرحاجی‌قربانی، رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر، با اشاره به ضرورت استانداردسازی محصولات‌ تصریح کرد: به منظور بازرسی و انجام اقدامات اولیه جهت جمع آوری و توقیف فرآورده لنت ترمز خودرو تولید شده، به واحد مذکور مراجعه و علاوه بر محصولات تولید شده ، دستگاه ها و ادوات مرتبط با تولید به دلیل تولید انبوه، بدون داشتن مجوز استاندارد و همچنین جعل علامت استاندارد روی بسته بندی محصولات پلمپ شد.
حاجی قربانی، اظهار کرد: هرگونه تولید و عرضه لنت ترمز فاقد مجوز استاندارد و بی‌کیفیت، نقض حقوق مصرف کنندگان است، که در این راستا، از تولید محصولات بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و بی کیفیت در استان، جلوگیری شده  و بازار برای عرضه و فروش این گونه محصولات ناامن خواهد شد.
رئیس اداره استانداردشهرستان ابهر، با تأکید بر اینکه؛ تولید، توزیع و عرضه محصولات مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت مجوز استاندارد ممنوع است از همشهریان خواست؛ در صورت مشاهده مورد مذکور یا موارد مشابه،  مراتب را جهت رسیدگی و برخوردهای قانونی از طریق سامانه تلفنی 1517 به اداره کل استاندارد استان زنجان یا شهرستان ابهر اطلاع رسانی کنند.
وی به همشهریان توصیه کرد: در راستای اطلاع از اصالت محصول خریداری شده می توانند کد10 رقمی مندرج در ذیل علامت استاندارد را به سامانه 10001517 پیامک کرده و با دریافت مشخصات محصول خریداری شده  نسبت به اصالت آن اطمینان حاصل کنند.
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر